Blog Başlık

 • Mayıs 10, 2020 Kody

  Sağlıklı beslenmek isteyenlerin ilk adresi her zaman için enginardır; şimdi tam zamanı. Mart ayı genelde dünya güzeli ve de çirkini enginar çiçeği mevsiminin başlangıcıdır. Hazirana kadar sürer. 

  Karamelize Soğanlı Enginar
 • Mayıs 09, 2020 Tubii

  Zeytinyağı Asit mi? Baz mı?

   

   

  Zeytinyağı ile ilgili merak edilen konulardan biri de zeytinyağının asit mi yoksa baz mı olduğu. Öncelikle asit nedir baz nedir onun ilgili hap bilgiler vereyim. Yazının sonuna kadar dayanamayacak okurlarım için önden cevabı da vereyim. Zeytinyağı asittir. Ama böyle yazınca da yanlış anlaşılmasın zeytinyağı mideyi yakmaz, metalleri eritmez J

  Zeytinyağı asit mi baz mı?
 • Nisan 25, 2020 Kody

  Eski Çerkez yemeklerinden olan bu tavuğun sıcak ve soğuk olanı var, bu tarif soğuk olanı.

  Erken hasat sızma zeytinyağı .
 • Nisan 22, 2020 Tubii

  Neden taş kırma değil?

  Taş Kırma Zeytinyağı ve Modern Yöntemle Üretilmiş Zeytinyağı
 • Nisan 06, 2020 Tubii

  Korkmayın Naturel Sızma Ayvalık Zeytinyağı yanmıyor. Zeytinyağı ile kızartma yapmayı deneyenler bilir yağ ısınırken bir duman çıkıyor. Bu buhar  zeytinyağının yandığını göstermiyor sadece zeytinyağının birazcık lezzeti kaçıyor ama zeytinyağı yanmıyor. 

   

  zeytinyağı ile kızartma yapmak, zeytinyağı, kızartma, sağlık
 • Nisan 05, 2020 Tubii

  Herkese Merhabalar,

   

  Ben Tuğba. Zest Ayvalık'ın Gıda Mühendisi olan yarısıyım :) Web sitemizden her hafta Gıda Mühendisi gözüyle gördüklerimi, fikirlerimi ve sağlıklı gıdalar tüketmemiz için ipuçları paylaşacağım. 

  Salça, tuz, koruyucular, yağ, gıda, mühendis, etiket, okuma
 • Nisan 03, 2020 Kody

   

  ZEST AYVALIK web sitesinde sizleri her hafta yeni bir lezzet ile buluşturmak istiyorum. Bunlar benim Sydney'de Amerikan denizcilerine yaptığım tarifler, Beyza Hanım’ın yanında Şimdi Rum Meyhanesi’nde öğrendiğim lezzetler, CordonBlue okulunda Fransız eğitmenlerden öğrendiğim mucizeler veya tamamen canımın çektiği ve keyfime göre yaptığım tarifler olabilir. Şimdiden nefis kokularla çıkacağımız yolculuklara hazır olun!

  Bu hafta bir Rum Mezesi olan Patlıca Çirozunun tarifini vereceğim. 

  Çilingir sofralarınızda keyifle tüketmeniz dileklerimle...

  Kody

   

   

  PATLICAN ÇİROZU, RUM MEZELERİ
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR