ZEST AYVALIK KANTARON YAĞI (DAMLALIKLI)
ZEST AYVALIK KANTARON YAĞI (DAMLALIKLI)
ZEST AYVALIK KANTARON YAĞI
ZEST AYVALIK KANTARON YAĞI

ZEST AYVALIK KANTARON YAĞI (DAMLALIKLI)

Fiyat : ₺49,00(KDV Dahil)

Cunda adasının kantaron çiçekleriyle ve Zest Ayvalık Zeytinyağlarıyla yaptığımız saf kantaron yağını beğenilerinize sunarız.

 

:

Zest Ayvalık Natürel Sızma Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı ile Cunda'nın kırlarından topladığımız sarı kantaron çiçeklerinin şifasını birleştirdik. Sarı Kantaron ingilizcede St. John's Wort olarak bilinir, latinca adı Hypericum perforatum' dur. 

Sarı Kantaron çiçekleri toplanarak güneş ışığı alan bir yerde Zest Ayvalık zeytinyağında bekletiildi ve bu yağ kırmızı renk aldıktan sonra süzülerek şişelere dolduruldu. Sarı kantaron yağı yıllardır iyileştirici olarak ve özellikle de yanık yaraları ile yatalak hastalarda oluşan yaralarda tedavi edici olarak kullanılır. 

Kantaron yağı, yaraların ve diğer cilt enfeksiyonlarının iyileşmesini yavaşlatan bakterileri, mikropları ve diğer zararlı organizmaları öldürmeye yardımcı olan antibakteriyel özelliklere sahiptir. Ayrıca içerdiği flavonoidler ve tanenler sayesinde, etkilenen bölgelere topikal uygulandığında yaraların ve güneş yanığı da dahil yanıkların iyileşmesini hızlandırır.

Yapılan araştırmalar kantaron yağıyla yapılan masajın adet öncesi sendromunda görülen kramplar, mide bulantısı, göğüs hassasiyeti gibi fiziksel rahatsızlıklar yanında duygusal sıkıntılara da iyi geldiğini göstermektedir. 

 

 

 

Zest Ayvalık kantaron yağı doktorunuz önermediği durumlarda haricen kullanılır ve sürdükten sonra güneşe çıkmayınız.